444 9 244 info@enverdemirel.org

DEMİREL´E TÜRK DÜNYASI´NA KATKI ÖDÜLÜ

Ödülünü KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan aldı.

DEMİREL'E TÜRK DÜNYASI'NA KATKI ÖDÜLÜ

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından düzenlenen "Avrasya Hizmet Ödülleri" Resim Heykel Müzesi'ndeki törende sahiplerini buldu. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de " Türk kültür ve sanatının gelişmesi, Türk şuur ve bilincinin gelecek nesillere aktarılması hususunda yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı" ödüle layık görüldü. Başkan Demirel ödülünü KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın elinden aldı.

MÜZEYİ HER TÜRK GÖRMELİ

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yaptığı konuşmada Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi'ni ziyaret ettiğini hatırlatarak, "Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de burada kendisine teşekkür ediyorum. İşte Ankara''da Türk tarih müzesini ziyaret ettiğimde Türk milletinin büyüklüğünü, Türk milletinin tarihini geçmişimizi birlikte başarılarımızın zaferlerini orada gördük. Gerçekten o müzenin hazırlanmasında o iradeyi o vizyonu ortaya koyan, güzelim eserlerin heykellerin yapılmasında; Ergenekon olsun, Kurtuluş Savaşı olsun, Malazgirt Savaşı olsun hepsinin resmedilmesinde emeği olan herkesi bir kez daha takdir ettiğimi, Sayın başkanımız ve ekibini bu vesileyle kutlamak istiyorum. Herkesi, bu güzelliği, bu müzeyi görmeye davet ediyorum. Bir Türk insanı olarak herkesin bu müzeyi ziyaret etmesi lazım. Çünkü büyük bir vizyon büyük bir eser" dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, müze ziyaretinde bir takım değerlendirmelerde bulunduğunu ifade ederek, 1571'de Osmanlı donanmasının Kıbrıs'ı 80 bin şehit vererek fethettiği anın da müze şeklinde yapılması yönünde Etimesgut Belediyesi'nin vizyonundan yararlanmak istediklerini söyledi.

ETİMESGUT'TA "100 BİNİNCİ" GÖZ TARANDI

Önceki Haber

RESİMLERLE İSTİKLAL MARŞI'NI ANLATTILAR

Sonraki Haber